DATA TEKNİK TİCARET
Sadece En İyi Markalar
İzokinetik Denge Sistemi

Denge Ölçümü (İzokinetik Denge Sistemi)


Gerekli Ekipman

CSMI-Tecnobody PK-252 İzokinetik Denge SistemiSİSTEMİN KALBİ

 

Sistem dünyadaki tek izokinetik denge sistemidir. Bu özelliği sayesinde hareketli platformun dengesi, platformun her noktasında kişinin ağırlığı ve stabil olmama katsayısına (instabilitly coefföre otomatik olarak ayarlanır. Platform her hastaya aynı direnci uygulamaz. Böylece her kişi kendi ağırlığına göre direnç uygulayan bir platformda ölçüm yapar. Bu özellik farklı kilolardaki hastaların ölçüm sonuçlarının kilodan bağımsız olarak karşılaştırılabilmesini sağlamıştır.

Pro-Kin sistemlerinin içinde 50 farklı seviyede elektronik kontrol seçenekleri gibi teknolojik olarak yeni öğeler bulunmaktadır.

Hareketli denge platformu, havalı pistonlu servo motorlarla çalışmaktadır. Otomatik motor kilitleme fonksiyonu sayesinde sistem anında dinamik ölçümden statik ölçüme geçer. (Romberg testi, C.o.P. salınımı, v.b. örnekler gibi).

Stabil Olmama Katsayısı (Instability Coefficient)
PROKİN YAZILIMI


Pro-kin sistem yazılımı, kullanıcı dostu olup kolay kullanımlıdır.

Yazılım dinamik ve statik değerlendirme testleriyle hastanın dengesini ve propriyoseptif durumunu tespit eder.

Yazılım, test sonuçlarına göre hastanın zayıf olan sektörlerini geliştirmek için otomatik tedavi protokolleri uygulatır. Yapılan testler ve uygulanan protokoller hastanın bilgileriyle beraber saklanarak, hastanın gelişimi sürekli takip edilir.

Örneğin; bir test evresinden sonra, yazılım otomatik olarak, her tek hareketin verilerini tedavi süresi boyunca kaydedebilmektedir. Test sonrasında ise, yazılım programında yüklü olan dosya sayesinde,herhangi bir kontrol yada kıyaslama sırasında depolanan bilgileri gösterebilir.

Propriyoseptif değerlendirme testi, Prokin yazılımının çekirdek program modülüdür. Test kullanıcıya hastanın algısal yeteneğinin objektif bir değerlendirmesini yapar. Yazılım hem genel hem de sektörel değerlendirme yapma fonksiyonuna sahiptir.Yazılımda; hastanın salınımını, uyguladığı yükü, uygulanan yükü ve hastanın hareketlerini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Sistemin önemli bir özelliği de kullanıcıya istediği kadar protokol oluşturabilme seçeneği sunmasıdır Kullanıcı hastaya özel protokoller oluşturup, protokollerin zorluk seviyesini dilediği gibi arttırıp azaltabilir. Yazılımda 136 adet hazır Egzersiz programıyer almaktadır

 

Hasta Kayıt veritabanı modülü, her hasta için klinik kartlar oluşturulmasını sağlar. Her hastanın gerek kendi testleri arasında gerekse diğer hastaların testleriyle karşılaştırılmasını kolaylaştırır. Test Sonuçlarını hafızasında yer alan 10.000’den fazla değişik yaş, kilo, boy, ırk ve cinsiyet gruplarındaki kişilerle karşılaştırarak hem verisel hem grafiksel olarak sunar.
Ayrıca sistem de düşme riski parametresi ölçümleri vardır. Test sonunda, yazılım sporcuları yüksek düşme riskli, orta düşme riskli ve alçak düşme riskli olarak sınıflandırır. Düşme risklerini Kırmızı, Sarı ve Yeşil olarak grafiksel sütunlar şeklinde renklendirir. Kırmızı (Yüksek düşme riskli- denge sorunlu), Sarı (orta düşme riskli- sağlıklı denge) ve Yeşil (alçak düşme riskli - İdeal Denge)
Sistem İzokinetik denge sistemleriyle 100% etkileşimli çalışır. Sistem hem Statik Denge Ölçümlerini, hem Dinamik denge ölçümlerini sayısal, grafiksel, tabular ve Eksensel grafikler olarak sunar. Test Sonuçları yazılım altından tek bir tuşla, PDF, EXCEL, WORD, ACCESS gibi harici ortamlara gönderilebilir. Sistem yazılımında 50’den fazla Hazır Rapor Şablonu bulunmaktadır. İsterse kullanıcı kendi rapor şablonunu oluşturarak tercihlerine uygun rapor çıktıları alabilir.

 
Test Sonuçları: 

a)   Ortalama X ekseni Basınç merkezi (Average COPX)

b)    Ortalama Y ekseni Basınç merkezi (Average COPY)

c)   Öne- Arkaya Salınım Deviasyonu (F-B Standard Deviation)

d)   Sola-Sağa Salınım Deviasyonu (M-L Standard Deviation)

e)   Öne- Arkaya Ortalama Hız, mm/saniye (F-B Average Speed)

f)    Sola Sağa Ortalama Hız, mm/saniye (M-L Average Speed)

g)   Periferik (Perimeter) (mm cinsinden)

h)   Alansal (Ellipse Area) (mm2 cinsinden)

 
 

 

Teknik Özellikler

 

Eğim: ±15
Yük : 0 -120 Kg arası (100’er gram artışlı)
Stabilsizlik Katsayısı: 1-50
Statik ve Dinamik Ölçümler
Ağırlığı istenilen sektöre dağıtma fonksiyonu
İstenilen ekseni kilitleme fonksiyonu
EMG sistemleriyle Entegre çalışma
CSMI Cybex İzokinetik Sistemleriyle entegre çalışma